Udajemy się w podróż dookoła świata – jak ją zorganizować i czy warto?

dookola-swiata

Podróż dookoła świata to odważny krok. Wiele osób marzy o takiej wycieczce i pierwszą taką podróż obieramy palcem po mapie. Ktoś kto decyduje się na taką podróż, zapewne przygotowuje na to cały rok. Planując podróż samodzielnie jest bardziej satysfakcjonujące niż przez biuro podróży. Jeśli wybierasz się samemu to możesz w każdym miejscu się zatrzymać na ile chcesz.

Jak zaplanować taką podróż?

Po pierwsze wybierz trasę. Podróż musi być dobrze przemyślana i zaplanowana. Najlepiej zrobić to w kolejności geograficznej. Po drugie kup dobre ubezpieczenie turystyczne. W takich różnych miejscach może nam się wszystko przytrafić, trzeba brać wszystko pod uwagę. Takie ubezpieczenie pokryje koszta pobytu w szpitalu itd. z pewnością z takim zabezpieczeniem będziemy czuli się spokojnie. Jak się spakować w tak daleką podróż nie wiedząc co nas czeka. Przed samą wyprawą sprawdź czy masz wszystkie dokumenty,najlepiej spakowane w wodoodporne etui. Czy ważny paszport i książeczkę szczepień.

Zadbaj o bagaż w taką podróż

Bagaż powinien być odpowiednio spakowany. Mniej znaczy więcej. Najlepiej w ubrania letnie i zimowe typu ciepła kurtka, śpiwór buty trekkingowe nigdy nie wiemy jaka akurat będzie pogoda. Bagaż powinien być lekki zbyt ciężki może utrudnić ci podróż. Jedna z również ważnych rzeczy, którą zabrać to dobrze wyposażona apteczka, telefon komórkowy. Przydać może się nawet scyzoryk, power bank, mapa świata.

Jaki jest koszt podróży dookoła świata?

Kwestię kosztów ciężko określić, zależy od tego jaki będziemy tryb prowadzić. Jeśli wyruszamy na własną rękę możemy poruszać się autostopem i nie musimy spać w hotelach warto zabrać swój namiot przy odpowiedniej pogodzie będzie to świetna przygoda. Myślę, że koszta zależą od nas samych. Zależy też ile odłożyliśmy na taką wyprawę. Wydaje się, że podróż jak każda inna ale podróż dookoła świata może być niebezpieczna jeśli wybieramy się sami poinformuj rodzinę o swoich planach, w jakim czasie możesz być.

A jeśli wybierasz się w podróż dookoła Polski, zapoznaj się również z najpiękniejszymi atrakcjami Częstochowy.