Mars Dla Milionerów i Zwykłych Ludzi Podróże w Kosmosie Kosztują a Warunki są Różne

Jednym z największych wyzwań misji załogowej jest odległość między Ziemią a Czerwoną Planetą. Nawet jeśli mówimy o odległości 60 mln km (w 2018 r. Mars zbliżył się do Ziemi z odległości 57,6 mln km), nie tylko podróżowanie tak daleko jest wyzwaniem, ale także komunikacja między planetami.
Poznaj garść informacji przydatnych do omawiania tematu podróży w kosmos. Coraz więcej gigantów próbuje swoich sił w podróżowaniu na inne planety. Najczęściej wybierane miejsca to Księżyc oraz Mars.

Prędkość światła to największa prędkość, z jaką obiekt może podróżować w przestrzeni. W doskonałej próżni foton (cząstka światła) może podróżować z prędkością 299 792 km/s. Jest niewiarygodnie szybki, ale prędkość światła mogłaby być beznadziejnie wolna, gdybyśmy próbowali komunikować się z innymi planetami – nawet z tą obok niej.
Wchodzisz na pokład statku kosmicznego. Jesteś pewien, że wyruszysz i wrócisz z powrotem bez uszczerbku na zdrowiu. Cieszysz się wszystkim co widzisz. Zapisujesz w notatniku. Jest to możliwe, bo giganci opracowali technologię, która dla milionerów jest nową zabawką. Dawniej martwiłeś się co będzie z tobą i bliskimi. Milionerzy mają marzenia, a biedni rzeczywistość.
James O'Donoghue, naukowiec z Japońskiej Agencji Kosmicznej, stworzył prostą animację, aby zademonstrować opóźnienia w komunikacji, z jakimi będą musiały się zmierzyć przyszłe łaziki nadzorujące misję na Marsa.

Fale radiowe przemieszczające się w przestrzeni z prędkością światła, widoczne w animacji O'Donoghue, pokazują, w jaki sposób NASA komunikuje się obecnie ze swoimi łazikami marsjańskimi. Ale ta metoda komunikacji może się zmienić, gdy agencja przygotuje się do wysłania astronautów na Czerwoną Planetę.
Mów o tym co chciałbyś osiągać jako osoba pełnoletnia. Myślenie pozytywne przyciąga pozytywne konsekwencje. Wyobrażanie sobie rzeczy, przyciąga ich pojawianie się w rzeczywistości.
Teraz system komunikacji działa tak, że marsjańskie łodzie podwodne i lądowniki wysyłają sygnały radiowe do satelitów krążących wokół Marsa, które przesyłają fale radiowe dalej – na Ziemię. Sygnały te są odbierane przez globalną sieć antenową znaną jako Deep Space Network (DSN).
Źródło: BusinessInsider

1 thought on “Mars Dla Milionerów i Zwykłych Ludzi Podróże w Kosmosie Kosztują a Warunki są Różne

  1. To dopiero początek podróży kosmicznych, więc ceny są kosmiczne. Branża prężnie się rozwija i jest konkurencja, więc możemy się spodziewać spadków cen w przyszłości.

Comments are closed.