Co powinieneś wiedzieć przed wycieczka do stolicy Francji – Paryża?

Paryż już od kilkudziesięciu lat jest jednym z najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. Każdego roku nad Sekwanę przybywają turyści z całego świata.

Przez wielu miasto to jest uznawane za romantyczną stolicę Europy. Wszystko dlatego, że charakteryzuje się urokliwymi krajobrazami oraz niepowtarzalną architektura, która może wprowadzić każdego w romantyczny nastrój.

Paryż dla zakochanych i nie tylko – co musi wiedzieć turysta w Paryżu?

Paryż nie jest tylko miejscem idealnym dla zakochanych. Każdy turysta jest w stanie znaleźć tutaj coś, co będzie dla niego ciekawe. Jest to przede wszystkim miasto sztuki. W żadnym innym mieście na świecie nie ma tak dużej ilości muzeów oraz galerii sztuki. Każdy artysta marzy by jego dzieła były pokazywane właśnie tutaj. Jest to największa nobilitacja. Oprócz wymienianych wyżej zalet w Paryżu można także dokonywać zrobienia zakupów. Dobrze poczują się tutaj ludzie młodzi, którzy chcą bawić się w nocnych klubach.

Wieża Eiffla – najpopularniejsza ozdoba Paryża

Życie nocne w Paryżu należy do bardzo intensywnych. Nie można również zapominać o tym, że w tamtejszych restauracjach można spróbować oryginalnej francuskiej kuchni, która w Polsce mimo tego, że jest dostępna dalej jest dla Polaków tajemnicą.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne to wizytówką miasta jest oczywiście górująca nad nim Wieża Eiffla. Jej nazwa pochodzi od nazwiska twórcy, który sto dwadzieścia trzy lata temu przygotował jej projekt. Przebywając w stolicy Francji nie można oczywiście odmówić sobie wizyty w najsłynniejszym muzeum, jakim jest Luwr. Każdego roku muzeum to jest odwiedzane przez miliony turystów z całego świata, którzy chcą zobaczyć najważniejsze dzieła światowej sztuki. Dla ludzi szukających dobrej zabawy Paryż ma przygotowane inne atrakcje.

Jeśli jesteś turystą w stolicy Francji i chciałbyś poznać trochę historii i kultury tego kraju, to powinieneś odwiedzić Łuk Triumfalny w Paryżu. Nieopodal tego łuku jest również muzeum poświęcone temu zabytkowi

Paryż – odwiedź go również z dziećmi

Niedaleko od miasta znajduje się przecież Disneyland. Paryż jest więc idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu razem ze swoimi dziećmi.

W Disneylandzie można spędzić praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę wykopując sobie bilet dzienny. Moc atrakcji jest w tym przypadku gwarantowana. Dzieci nie zapomną tego wypadu do końca swojego życia.