Czym charakteryzuje się turystyka nadmorska?

Każdy z nas z pewnością lubi wyjazdy, podróże i wycieczki w różne, piękne, malownicze zakątki naszego kraju. Szczególnie w okresie zimy czy lata, podczas ferii zimowych i wakacji letnich, możemy sobie pozwolić na kilka dni urlopu i wyjechać, na przykład w góry lub nad morze.

Co powinieneś wiedzieć o nadmorskiej turystyce?

W naszym kraju jest sporo malowniczych miejsc turystycznych, zarówno mamy wiele ciekawych miejsc górskich jak i nadmorskich. Teraz kiedy za oknem chłód i zima, ludzie najczęściej wybierają góry. Szczególnie wybieranym miejscem jest Zakopane. Tam jest sporo atrakcji turystycznych, wartych zwiedzenia. Jest wiele licznych szlaków turystycznych, prowadzących na najwyższe szczyty w tatrach. Zakopane to bardzo malownicza miejscowość Tatr, jest tam sporo ośrodków i domów wypoczynkowych, dlatego też Zakopane jest największą atrakcyjną miejscowością dla turystów. Z kolei, kiedy planujemy wakacje letnie, mamy mnóstwo możliwości. W kraju jest wiele pięknych nadmorskich kurortów, które z pewnością warto zwiedzić.

Najpopularniejszymi są Kołobrzeg, Łeba, czy Sopot, w którym odbywa się bardzo popularny festiwal gwiazd

Warto również zwrócić uwagę na inne, może mniej znane miejscowości nadmorskie, takie jak Niechorze. Jest to bardzo piękna i malownicza wioska, położona w gminie Rewal. Tutaj jest kilka bardzo ciekawych miejsc, wartych do zwiedzenia. Warto zwiedzić między innymi latarnię morską, gdzie turyści mogą wejść na sam jej szczyt, a tam czeka nas piękny widok na panoramę Niechorza. Oprócz tego, w Niechorzu znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym można poznać specyfikę zawodu rybaka. Tutaj znajduje się także kolejka wąskotorowa ciuchcia Retro, którą w okresie letnim turyści mogą się przewieźć.

Przez Niechorze przechodzą również dwa szlaki turystyczne: Szlak Lwiej Łuży oraz Szlak Nadmorski. W Niechorzu znajduje się także nadmorska przystań, z której korzystają tamtejsi rybacy. Artykuły, o innych interesujących atrakcjach turystycznych z nad polskiego morza, znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Oprócz pięknej plaży we wspomnianym Niechorzu znajduje się także ośrodek zdrowia, kino, poczta oraz wiele ciekawych klubów, dyskotek, które uświetnią wieczór szczególnie młodzieży, przybywającej do tego pięknego malowniczego miejsca.