Bukareszt i jego turystyczny potencjał

Wycieczki po Rumunii to jedna z ciekawszych ofert, którymi w ostatnim czasie kuszą nas znane biura podróży. Wiadomo, że ten kraj przyciąga swą historią i cennymi zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Rumunia kusi spokojnymi wioskami, w których czas się zatrzymał, i miastami, w których tradycja i nowoczesność przeplatają się ze sobą. Jednym z takich miast jest Bukareszt – rumuńska stolica, będąca coraz bardziej atrakcyjnym celem wycieczki dla miłośników architektury oraz historii.

Co warto wiedzieć o stolicy Rumunii?

Bukareszt to piękne uliczki starego miasta oraz pełna potężnych gmachów dzielnica rządowa. To również zielone parki i piękne place, na których tak chętnie spotykają się ze sobą turyści z odległych zakątków świata. W tym mieście znajdziemy wiele pięknych budowli, w gronie których szczególne miejsce zajmuje potężny Parlament. Jest on drugą pod względem wielkości budowlą na świecie oraz jedną z najbardziej charakterystycznych pamiątek z lat 80-tych XX wieku. Pałac Ceausescu to kolejna budowla, która przypomina nam o rumuńskim dyktatorze.

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

Zachwyt może wzbudzić rumuńskie Atheneum, intryguje też charakterystyczny Łuk Triumfalny. Plac Rewolucji, Pałac Królewski (dziś służący jako Narodowe Muzeum Sztuki) oraz Pałac Włada III Palovnika – oto atrakcje, dzięki którym zwiedzanie Bukaresztu może się dla każdego z nas okazać rewelacyjną przygodą.

Marzy Ci się odbyć podróż po najpiękniejszych miejscach w Polsce? Wejdź na www.infowloclawek.pl i poznaj atrakcje turystyczne Włocławka!

W mieście jakim jest Bukareszt nie brak również zieleni, a dla osób szukających przyrodniczych ciekawostek nie lada gratką może się okazać spacer po tutejszym ogrodzie botanicznym. Ważną atrakcją, z której Bukareszt jest bardzo dumny, jest też Muzeum Wsi, do którego w trakcie wizyty w tym mieście koniecznie trzeba zajrzeć. Tak liczne i zróżnicowane atrakcje sprawią, że w rumuńskiej stolicy nikt z nas nie będzie mógł narzekać na nudę, a spacery po jego terenie staną się dla wielu z nas ciekawym i pouczającym doświadczeniem.