Wenecja – przereklamowana, czy warta odwiedzenia?

Słynne, włoskie miasto na wodzie jest z pewnością intrygujące. Wenecja jest unikalna, nieco romantyczna i pełna atrakcji. Niegdyś jednak została okrzyknięta złą sławą. Mówiono o wielu zaniedbaniach i unoszącym się w mieście fetorze. Czy, faktycznie Wenecja jest rozczarowująca? O tym warto przekonać się samemu. W końcu to podróże kształcą i fundują doświadczenia. Jedno jest pewne, Wenecja gwarantuje wiele wrażeń, a wśród nich nie brakuje tych pozytywnych! Sprawdź, dlaczego warto ją poznać.

Wenecja: niepowtarzalny klimat i niepoprawny romantyzm…

Wenecja z pewnością jest miastem jedynym w swoim rodzaju, w którym nie brakuje architektonicznych perełek i symbolicznych miejsc. To miasto, w którym można posmakować kuchni włoskiej w najlepszym wydaniu, podziwiać wyjątkową sztukę i zachłysnąć się romantycznym klimatem. Co, warto zobaczyć w Wenecji?

Architektura i zabytki w Wenecji

 1. Plac św. Marka – to największy i najsławniejszy plac w mieście. Wokół niego skupionych jest wiele cennych zabytków.
 2. Bazylika św. Marka. Przyciąga uwagę swoim rozmachem i bogactwem. Reprezentuje wiele stylów architektonicznych i stanowi jeden z najważniejszych zabytków miasta.
 3. Dzwonnica św. Marka. Jest dość prosta w swej formie, ale stanowi najwyższy obiekt w mieście. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Wenecji.
 4. Pałac Dożów to niezwykle okazały i kunsztowny obiekt, który jest przykładem włoskiego renesansu. Pałac robi wrażenie od zewnątrz, ale warto też zwiedzić jego wnętrze.
 5. Most Westchnień! Jest zdecydowanie najpopularniejszym mostem weneckim. Choć aktualnie kojarzony jest z romantyczną aurą, historia dowodzi, że nazwę zawdzięcza westchnieniom włoskich skazańców.
 6. Most Rialtojest, z kolei najpiękniejszym i najstarszym mostem rozciągającym się nad CanalGrande jest Rialto. Zachwyca swoją monumentalnością i zdobnictwem.
 7. Bazylika Santa Maria Della Salute. Nie sposób przejść obojętnie obok tej barokowej, bogato zdobionej bazyliki. W jej wnętrzu można podziwiać między innymi malowidła wybitnych artystów.
 8. Bazylika Santa Maria Gloriosa dei Frari. Stanowi drugi co do wielkości kompleks kościelny w Wenecji. Reprezentuje gotycką architekturę sakralną.

Więcej artykułów o interesujących celach turystycznych z całego świata znajdziesz w serwisie opodrozach.pl.

Weneckie atrakcje – co warto zobaczyć?

 1. Canal Grande! Rejs po tym kanale jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji. Jest okazją do podziwiania najpiękniejszych wenecki zabytków z perspektywy gondoli.
 2. Weneckie muzea! Wenecja jest domem dla wielu dzieł sztuki i ciekawych wystaw, które mieszczą się w muzeach. Szczególnie poleca się wybrać do Muzeum Galleriedell’Accademia i Muzeum Sztuki Weneckiej XVIII w.
 3. Wysepka Murano. Słynie ona z niesamowitych wyrobów z dmuchanego szkła. Jest wręcz przepełniona szklanymi arcydziełami, co warto zobaczyć na własne oczy!
 4. Burano, czyli kolejna atrakcyjna wenecka wysepka! Ona z kolei słynie z zachwycających, kolorowych domów.