Europejski orientalizm w twoim zasięgu – dlaczego na urlop do Turcji?

Już dziś można poczuć zapach przedwiośnia, którego opisy znajdziemy u Żeromskiego. Zatem być może czas oderwać się od codziennej pracy i wybrać się na podróż swoich marzeń nie koniecznie musi to być samotna podróż przez step akermański czy pustkowia mongolskie.

Urlop w Turcji? Świetny pomysł!

Jeśli jesteście spragnieni przygód, ale nie macie duszy włóczęgi i wajdeloty, polecam tygodniowy pobyt w Turcji szczególnie w Stambule.

Turcja jest krajem, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Jest pełna kontrastów i gwaru z jednej strony z drugiej możemy poczuć harmonie i spokój. Osoby, które nie potrzebuję ekstremalnych przygód jak np. jazda autobusem przez Indie bez możliwości skorzystania z toalety odnajdą w Turcji coś co niektórzy mogą nazwać europejskim orientalizmem. Wyjeżdżając tam na urlop z jednej strony będziemy czuć się bezpiecznie i w pewnym sensie jak w każdej europejskiej stolicy. Z drugiej zaś strony będziemy mogli poczuć drugą stronę Turcji tę bardziej orientalną i tajemniczą.

Więcej wpisów o ciekawych kierunkach turystycznych w Europie, przeczytasz w serwisie https://www.opodrozach.pl/.

Wybierając się na tygodniowy urlop do Turcji możemy zdecydować się na podróż z biurem turystycznym, które pomoże nam wybrać najbardziej dogodne miejsce naszego wypoczynku. Jeśli zdecydujemy się na wypoczynek powiązany z plażowaniem zdecydowanie godnym polecenia staje się Anatolia. Jeśli jednak zależy nam na aktywnym wypoczynku wówczas warto rozważyć Stambuł. Miejsce przepełnione historią w której duch Imperium Otomańskiego pozostaje cały czas żywy. Jednocześnie wieczorami możemy wybrać się do jednego z klubów przy placu Taksim lub na nocną imprezę zorganizowaną na promie płynącym przez Bosfor.

Wybierając się tam warto przejrzeć oferty biur podróży i wybrać tę właściwą dla naszego sposobu spędzania wolnego czasu. Bez względu na to jaka opcję wybierzemy Turcja z całą pewnością dostarczy nam dużo pozytywnych wrażeń.