Odkrywanie francuskich krain – Burgundia i jej skarby

Jakimi atrakcjami może się pochwalić Francja? Powodów, by odwiedzić ten kraj jest wiele.

Wspaniałe krajobrazy, różnorodne atrakcje oraz cenne zabytki sprawiły, że wycieczki po tym kraju cieszą się coraz większą popularnością. W gronie tych krain, do których lepszego poznania zachęcają coraz częściej biura podróży znalazła się niezwykle atrakcyjna Burgundia.

Dlaczego Burgundia ma tak wielką moc przyciągania?

Burgundia to cenne zabytki, malownicze winnice oraz wspaniały krajobraz. Ogromną rolę zajmują w nim doliny rzek, wśród których szczególnie atrakcyjne są doliny Loary oraz Sekwany.

Wielką ozdobą tutejszego krajobrazu jest również Masyw Morvan, który przyciąga miłośników przyrody i górskich wędrówek. Warto też zwrócić uwagę na tutejsze winnice, które są największym skarbem Burgundii. Powstające w nich wina znane i cenione są na całym świecie. Mają one również ogromne znaczenie dla gospodarki tej krainy. Wiele z nich stało się dodatkowo wielkimi atrakcjami turystycznymi, a wizyta na ich terenie ważny punkt w programie niejednej wycieczki po tej części Francji.

Więcej interesujących publikacji o atrakcjach turystycznych z całego świata, znajdziesz w serwisie nakoncuswiata.pl.

Burgundia może też oczarować innymi atrakcjami

Na tym terenie, znanym z cennych zabytków z czasów celtyckich, ciekawą grupę obiektów odwiedzanych przez wycieczki stanowią tereny wykopalisk. Jednym z najciekawszych stanowisk archeologicznych w tej części kraju jest stanowisko w Solutre. Najwspanialszą grupę zabytków w tej części Francji stanowią jednak obiekty sakralne. Miłośnicy sztuki romańskiej koniecznie powinni zwiedzić kościoły w Autun oraz w Tournus.

W Cluny czeka z kolei jedno z najsłynniejszych i najpiękniejszych opactw świata, którego zwiedzenie każdemu może sprawić wiele radości.