Muszyna jest jednym z najpiękniejszych uzdrowisk nad Popradem, a korzystna lokalizacja sprawia, że miasto to świetnie radzi sobie jako ośrodek turystyczny. Kto chce urządzać ciekawe wycieczki w Beskid Sądecki lub zwiedzać cenne zabytki nad Popradem, ten znajdzie tu dla siebie wiele ciekawych możliwości.

Czym może się pochwalić sama Muszyna?

Miasto to znane jest z długiej historii, o czym najlepiej przypominają ruiny zamku starostów z XVI wieku. Kusi też rynek wraz z zabytkowymi kamieniczkami oraz kapliczkami, intryguje też małomiasteczkowa zabudowa, która szczęśliwie zachowała się do naszych czasów przy ulicy Kościelnej. Barokowa świątynia parafialna przyciąga swą obronną formą oraz Ogrodami Biblijnymi, które znajdują się na liście najważniejszych atrakcji uzdrowiska.

Osoby szukające rozrywki i relaksu na weekend, powinny również sprawdzić jak miło spędzić można czas w Bielsku-Białej.

Atrakcje turystyczne Muszyny

Zwiedzanie Muszyny koniecznie trzeba też zaplanować w taki sposób, aby znaleźć czas na wizytę na cmentarzu żydowskim. Warto też odwiedzić Muzeum Regionalne, w którym czeka ciekawa ekspozycja na temat codziennego życia mieszczan muszyńskich oraz tak ważnych w przedwojennym mieście grup, jakimi byli Łemkowie i Żydzi.

Muszyna, jak na znane uzdrowisko przystało, może się pochwalić również pięknymi parkami. Wrażenie robi park Baszta, warto odwiedzić też tereny parku zdrojowego ,,Zapopradzie”. A kto znajdzie tanie noclegi w Muszynie, ten może wędrować śladem łemkowskich cerkwi po okolicznych wsiach lub zwiedzać inne uzdrowiska nad Popradem, takie jak Krynica, Piwniczna czy Żegiestów. I one mają wiele uroku, a czas spędzony na ich terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym.