Sudety mogą oczarować nas wieloma miejscowościami, które – choć nie są zbyt dobrze znane – mogą się pochwalić wyjątkowymi atrakcjami. Ciekawe miejsca do zwiedzenia w Sudetach znajdziesz w serwisie sudecki.pl, a poniżej opis jednego z najpopularniejszych miejsc właśnie w Sudetach.

Wśród tych miejscowości, które warto odwiedzić w Sudetach, pojawia się m.in. Kamieńczyk – ciekawa wieś, będąca doskonałym punktem wypadowym w Góry Bystrzyckie. Dla kogo Kamieńczyk może się stać ciekawym celem wycieczki? Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Kamieńczyk to ciekawa wieś, która może się pochwalić malowniczą okolicą oraz długą historią. Wiadomo, iż jej dzieje sięgają czasów średniowiecza, a sama wieś istniała już w drugiej połowie XIII wieku. Osada ta dość szybko stała się znana, głównie jako ważny ośrodek wydobycia rud żelaza. W późniejszym okresie przemysł stracił tu na znaczeniu, choć Kamieńczyk – ze względu na swe walory widokowe – zaczął się świetnie sprawdzać jako cel turystycznych wypraw. Rozwój turystyki na terenie wsi został jednak zahamowany przez II wojnę światową oraz przez powojenne problemy. Bliskość granicy z Czechosłowacją sprawiała, iż wycieczki po tej części Gór Bystrzyckich były rzadkością, a sieć szlaków pieszych bardzo rzadka.

Dziś Kamieńczyk odkrywany jest na nowo, a jego kameralna atmosfera sprawia, iż osoby pragnące wypocząć w górach chętnie zaglądają na jego teren. Kamieńczyk jest jednocześnie miejscowością bardzo atrakcyjną dla tych, którzy interesują się zabytkami. We wsi tej wciąż można ujrzeć sporo ciekawych przykładów tradycyjnej zabudowy wiejskiej oraz tak interesujący obiekt, jakim jest XVIII-wieczny kościół św. Michała Archanioła. Ta drewniana świątynia jest interesującym przykładem stylu barokowego, a każda wizyta w jej wnętrzu może się dla nas okazać ciekawym doświadczeniem.

Charakterystyczna sylwetka, piękne polichromie zdobiące ściany oraz ołtarz główny, będący ciekawym dziełem sztuki – oto atrakcje, dzięki którym wizyta w Kamieńczyku każdemu z nas sprawi wiele radości.