pekin

Podróżowanie poza granice naszego kontynentu może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli postanowiliśmy zaplanować podróż na własną rękę. Dlatego z myślą o wszystkich miłośnikach orientalnej kultury zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących pierwszej podróży do Pekinu.

Co jest potrzebne w podróży do Pekinu?

Aby udać się do Pekinu, należy przede wszystkim posiadać paszport z ważnością co najmniej 6 miesięcy. W niektórych przypadkach wymagane są dokumenty potwierdzające pobyt. Warto zabrać ze sobą rezerwację hotelu lub miejsca noclegowego.

Należy również pamiętać o udaniu się do najbliższego punktu szczepień. Chociaż nie ma obowiązkowych szczepień dla osób podróżujących do Chin, zaleca się szczepienie m.in. przeciwko tężcowi i błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu. Posiadanie dobrego ubezpieczenia podróżnego na wypadek, gdyby potrzebna była pomoc medyczna, pomoże uniknąć problemów. Dobrym pomysłem jest również przyjmowanie leków, takich jak środki chroniące żołądek.

Należy również pamiętać, że dostęp do Internetu w Chinach jest bardzo ściśle kontrolowany. Jeśli chcesz uniknąć tego typu blokad, możesz skorzystać z systemu VPN, aby pozostać w kontakcie i korzystać z takich platform, jak Facebook czy Instagram.

Odwiedź też turystykainfo.pl, żeby znaleźć dodatkowe wspaniałe miejsca na wakacje z całą rodziną.

Zakazane Miasto

Mimo że w ostatnich latach miasto przeszło wielką transformację technologiczną, nadal zachowało obszary, w których można zobaczyć najbardziej tradycyjne Chiny. Dzielnice te znane są jako hutongi. Składają się one z niskich domów połączonych wewnętrznym dziedzińcem, na którym mieszka kilka rodzin. Niektóre z tych dzielnic są nadal zamieszkane, ale znajdują się na obrzeżach miasta.

Jednak większość wizyt rozpoczyna się w centrum miasta. Tutaj znajduje się słynny Plac Tiananmen, na którym zgromadzone są jedne z najważniejszych zabytków i muzeów miasta. Należą do nich Muzeum Narodowe i pomnik Mao Zedonga. Nie można też przegapić okazji do zwiedzenia Starego Pałacu Cesarskiego, bardziej znanego jako Zakazane Miasto.
Świątynia Nieba, starożytne centrum ceremonialne wielkich cesarzy, jest obowiązkowym przystankiem, jeśli zdecydujesz się odwiedzić Pekin. Ale jest tego o wiele więcej. Na obrzeżach miasta znajdują się inne znane na całym świecie miejsca, takie jak Pałac Letni, Wielki Mur Chiński i Grobowce Ming, w których prawdopodobnie pochowanych jest ponad dziesięciu cesarzy jednej z najświetniejszych dynastii w kraju.